Oyun 0 views 0

2016’da Çıkacak FPS Oyunları

Eğer bilgisayarlarınızda ve oyun konsollarınızda FPS türündeki oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız sizi güzel bir süreç bekliyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde birçok güzel oyun duyurulmuştu ve çıkış tarihleri olarak 2016 gösterilmişti. Bu yazımızda da bu sene içerisinde çıkacak olan bu oyunlardan FPS oyunlarını filtreleyecağiz ve bizi bekleyen en iyi FPS oyunlarını size sunacağız.

2016’yla karşımıza çıkan ilk FPS oyunlarından biri Far Cry Primal’dı. Bizi taş devrinde geçen bir maceraya konuk eden bu oyun Far Cry serisine farklı bir yaklaşım getirmişti. Ubisoft’un yayınladığı oyunu bitirmemizin ardından gözler yeni FPS’lere çevrildi. Bu sene klasik FPS oyunlarının yeni nesil teknolojiyle baştan yaratılmış hallerinin yanısıra yeni serilerle de karşılaşacağız.

Ayrıca Valve firmasının Source 2 oyun motorunu hazırlıyor oluşu ve bu oyun motorunda Vulkan arayüzüne tam destek vermesi bizi yüksek derecede heyecanlandırıyor; çünkü Valve’ın yeni oyun motoruyla Half Life 3, Left 4 Dead 3, Team Fortress 3, yeni nesil Counter Strike oyunu gibi FPS oyunları da bu sene içinde karşımıza çıkabilir. Bu oyunlar Vulkan arayüzü sayesinde bilgisayar donanımınızın gücünü en ileri seviyede kullanabilecekler:

Vulkan, DirectX 12’nin Katili ve Oyunların Yeni Geleceği OIabilecek mi?

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan bu yıl içerisinde hangi FPS oyunlarını oynayabileceğimize bir göz atalım:

DOOM

DOOM

FPS türünün babalarından olan DOOM çok kısa bir süre içerisinde yeni nesil versiyonuyla karşımızda olacak. DOOM’da bizi uzayın derinliklerinde geçen bir macera bekliyor. Oyunda Mars’taki bir araştırma tesisinde meydana gelen kanlı olayları incelemek üzere bu tesise gönderilen bir askerin yerine geçeceğiz ve bu tesisi istila etmiş iblislerle savaşacağız.

DOOM’un yeni versiyonunda senaryo modunun yanısıra hızlı ve heyecanlı multiplayer modlarına da yer verilecek. Oldukça gelişmiş grafiklere sahip olan DOOM’un yenilenmiş halinin birkaç hafta önce yayınlanan beta versiyonunda oyunun multiplayer modunu test etme imkanı bulmuştum. Oyunun beta versiyonu oldukça kısıtlı bir içeriğe sahipti; fakat genel izlenim olarak oyun ortalamanın üzerinde bir kaliteye sahipti, Eğer oyunculara uzun bir senaryo modu sunulursa DOOM’un başarılı olabilme ihtimali yüksek. Özellikle düşmanlarınızı kanlı infazlarla yok edebiliyor oluşunuz oyuna büyük keyif katmış.

DOOM’un resmi çıkış tarihi 13 Mayıs. Dilerseniz oyuna şimdiden ön sipariş verebilirsiniz:

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir