Oyun 3 views 0

Dying Light 2’nin çıkış tarihi belli oldu

İlk duyurusu 2018 yılında yapılan ve o günden bu yana oyuncuların merakla beklediği Dying Light 2’nin çıkış tarihi sonunda netleşti.

Son zamanlarda oyun sektörü oldukça hareketli günler geçiriyor. Özellikle Resident Evil : Village ve Returnal gibi merakla beklenen oyunların piyasaya sürülmesi ve çıkış tarihinin netleşmesi oyuncuları sevindiren haberlerden oldu.

Bu oyunlardan biri olan Dying Light 2, ilk olarak 2018 yılında gerçekleşen E3 fuarında duyurulmuştu. Fakat hem pandeminin patlak vermesi, hem de yapımcıların oyuna daha fazla detay eklemesinden dolayı çıkış tarihi bir süre ertelendi. Son yapılan açıklamaya göre Dying Light 2 : Stay Human, 7 Aralık 2021 tarihinde oyun severlerin karışına çıkacak.

Resmi oynanış fragmanı

Geçtiğimiz saatlerde yeni fragmanı yayımlayan yapımcı şirket Techland, oyunla ilgili bazı karanlık noktalara da ışık tuttu. Oyunda, insanlığın son kalesi olan “The City“de, Aiden Caldwell isimli baş kahramanı canlandırıyorsunuz. Oyunun temelini zorlayıcı fiziksel parkurlar ve yakın dövüşler oluşturuyor.

The City, bir felaketten sonra harabeye dönüşmüş ve neredeyse her yerde zombiler mevcut. Şehirde son kalan insanlar kendi içlerinde sürekli çatışma ve kavga halinde olan farklı gruplara, mafyalara bölünmüş durumda. Gündüzleri işler nispeten kolay olsa da, geceleri işler zorlaşmaya ve enfekte olmuş zombiler şehirde açıkça dolaşmaya başlıyor.

Şehri gece keşfetmek riskli olsa da, büyük ödüller kazanmanıza olanak sağlıyor. Serbestçe dolaşan virüslü zombilerin yuvaları da en çok bu zamanlarda yağmalaya müsait oluyor. Bunların yanı sıra sizin verdiğiniz kararların oyunda büyük etkisi olacak, bazı gruplar güçlenecek bazılarıysa zayıflayacak ve The City sizin kararlarınızın sonuçlarına göre şekillenecek.

Oyunu dilediğiniz platformdan oynaya bileceksiniz

Yapımcılarının, Stay Human alt başlığı ile oyunculara, dünya ne kadar acımasız bir yer olsa bile yine de insan olmaları gerektiğini hatırlatan Dying Light 2 : Stay Human, bir çok platformda oynanabilir olacak. Oyun şuanda hem PC, hem Playstation 4 ve Playstation 5 ailesi, hemde Xbox Series X, Series S ve Xbox ONE için ön siparişe açılmış durumda.

Kaynak

Tech News Turk {Tech News Turk}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir