Genel 0 views 0

Rekor kıran Shiba Inu, dünyaca ünlü meydana uğradı!

DOGE katili olarak anılan Shiba Inu (SHIB) ABD’nin New York eyaletindeki Times Meydanı’nda reklam oldu.

Kripto para sektörünün genç üyelerinden SHIB kodlu Shiba Inu, DOGE katili olarak anılıyor. Son günlerde yükseliş eğiliminde olan altcoin, güncel verilere göre 38,351,851,264 dolar piyasa değerine sahip. Ayrıca 0.00006997 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haberin yazıldığı tarihte 1 SHIB = 0.0006702 Türk Lirası’na karşılık geliyor.

Shiba Inu (SHIB), Times Meydanı olarak da anılan Times Square’e uğradı. Meydandaki koca binalardan birinde boy gösteren kripto para birimine ait reklam panosunda “We will reach the moon soon! – Yakında Ay’a ulaşacağız” cümlesi yer aldı. Ünlü mem coin’in yatırımcıları sosyal medyada bu gelişmeyi paylaşarak sevinçlerini dile getirdi.

Times Meydanı’na uğrayan tek coin, SHIB değil

New York’un Times Square alanında müziklerden kitaplara, neredeyse her sektörden reklamlar çıkıyor. Özellikle yılbaşı ve cadılar bayramı gibi özel zamanlarda Times Meydanı’nın değeri daha fazla oluyor. Zira normal zamanlara kıyasla, özel günlerde daha fazla vatandaş burada vakit geçiriyor.

Shiba Token olarak da bilinen SHIB’in reklamı, meydandaki bir binaya şöyle yansıdı:

Şubat ayında Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin de Times Meydanı’nda yer edinmişti. Büyük harflerle ‘DOGECOIN’ kelimesinin yazıldığı reklam panosunda, kripto parayla özdeşleşen köpek logosu da kullanıldı. İlk olarak Reddit’te paylaşılan görüntülerin başlangıçta Photoshop olabileceği düşünülüyordu. Ancak video ile kanıtlanınca gerçek olduğu açığa çıktı.

Buna ek olarak, DOGE ve SHIB kadar popüler olmayan Safemoon adlı merkeziyetsiz kripto para birimi de Times Meydanı’na uğradı. CoinMarketCap’in güncel verilerine göre şu anda 0.000005154 dolar seviyesinden işlem gören Safemoon’un piyasa değeri 3,016,323,934 dolar civarlarında.

Not: Yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

Kaynak

Tech News Turk {Tech News Turk}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir