İnternet 0 views 0

Google’a Ait En İyi 10 Chrome Eklentisi

İnternet tarayıcıları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Google Chrome, hızlı ve hafif olmasından dolayı milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Peki bu başarılı tarayıcıyı çeşitli eklentiler sayesinde daha da kullanışlı hale getirmek istemez misiniz?

Google Chrome tarayıcısı çeşitli eklentiler sayesinde daha performanslı bir hale gelebilir. Google Chrome’a özel olan bu eklentiler farklı kategorilerde birçok işinizi görebilir. Özellikle Google Chrome eklenti mağazasında yer alan binlerce uygulama olduğunu düşünürseniz farkı anlayabilirsiniz. Biz o binlerce eklenti arasından seçtiğimiz ilk 10 Google Chrome eklentisinin listesini yapıyoruz.

Google’ın bu eklentisi sayesinde internette gezinirken gördüğünüz metine ait herhangi bir kelimenin çevirisini rahatlıkla görebilirsiniz. Google’ın resmi eklentisi olmasından dolayı oldukça güvenli olan sözlük, çeviri işlerinde bir numaralı yardımcınız olacak. Kelimelerin üzerinden çeviri yapabilen sözlük uygulaması, aynı zamanda seçtiğiniz kelimenin okunuşunu da size gösterebiliyor.

Yine Google’ın resmi uygulaması olan Benzer Sayfalar, kullanıcılarına internette gezinebilecekleri site önerilerinde bulunuyor. Bu sayede aradığınız konuyla ilgili diğer kaynakları görebilir ve daha derinlemesine araştırma yapabilirsiniz. Eklentinin hızlı çalışması ve sizi tekrar Google anasayfasına yönlendirmemesi oldukça güzel olan detaylardan sadece birkaçı.

Elektronik mesajlaşma kutusuna yeni mesaj gelip gelmediği merak ediyorsanız ve bunun için sürekli Gmail’e gitmek istemiyorsanız, Google Mail eklentisi oldukça işinize yarabilir. Çünkü bu eklenti sayesinde tarayıcınızın sağ üst köşesinden maillerinizi takip edebiliyorsunuz. Gelen yeni mailleri görebilir ve okunmayan toplam mesaj sayısına göz atabilirsiniz. Eklenti ne kadar fazla mailiniz olursa olsun herhangi bir takılma yaşatmıyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir