Genel 0 views 0

TOGG’dan yerli otomobilin montaj aşamasına ilişkin bir paylaşım geldi

TOGG’dan yerli otomobil C-SUV’un geliştirme ve montaj sürecine ilişkin bir paylaşım daha geldi. Bu videoda prototiplerin pres makinelerinden çıkan parçalarla ete kemiğe büründüğünü görüyoruz.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobilin geliştirme ve üretim sürecine ilişkin bir video daha paylaştı. Görünen o ki otomobilin seri üretim hali yavaş yavaş ete kemiğe bürünüyor.

TOGG tarafından yapılan paylaşımda “Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Yeni Lige yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor” ifadelerine yer verildi. Yerli otomobilin üretim bandından inişi için 2022’nin sonu hedef gösterilmişti. Bu hedefte şimdiye kadar bir değişiklik yapılmadı.

Daha önce paylaşılan bir görselde, test sürecinden geçen bir yerli otomobil prototipini görmüştük. Bu görselde yan aynalar, farlar, ön panjur ve sis farları gibi değişiklik ve eklentiler göze çarpmıştı. Bu videoyu inceleyen dikkatli gözler kapı kollarının da değiştiğini görebilir. Zira ilk tanıtılan prototipte, pek çok lüks modelde karşımıza çıkan gizli kapı kolları kullanılmıştı.

TOGG fabrikası henüz inşaat halinde. Dolayısıyla karşımızdaki alan bir seri üretim hattı değil. Muhtemelen prototiplerin üretimi için gereken parçaların pres makinelerinden çıktığını görüyoruz. Öte yandan videoda konsolun montaj aşaması da gösteriliyor. Bu alanda tasarım olarak bir değişiklik yok gibi görünüyor. Anlaşılan o ki boydan boya üç ekrandan oluşan tasarım varlığını koruyacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, henüz inşaatı süren TOGG fabrikasında üretime başlama hedefi 2022 yılının sonu. Üstelik Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kısa süre önce yaptığı konuşmada 2024-2025 gibi yerli otomobilin yurt dışı satışlarına da başlanacağını duyurmuştu.

KAYNAK

Tech News Turk {Tech News Turk}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir