Genel 0 views 0

Pembe iPhone 13 ilk kez görüntülendi!

Apple’ın yeni bir iPhone 13 rengiyle karşımıza çıkacağı gündemde. Zaten uzun bir süredir ‘farklı renkler’ ile şansını deneyen Apple, iPhone 13 için pembe bir renk ile karşımıza çıkacağı söyleniyor. Farklı ve güvenilir pek çok kaynak tarafından sızdırılan pembe renkli iPhone 13 oldukça dikkat çekecek gibi duruyor. Zira ‘gül pembesi’ olarak isimlendirilmesi beklenen telefonun rengi diğer iPhone’lardan çok farklı duruyor.

Pembe renkli iPhone 13 ilk kez bu kadar net göründü

Apple’ın bu yılın son aylarında piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 13 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. En son telefonun ekranı ve A15 Bionic işlemcisi üretime girmişti.

Bunun akabinde Twitter ve Weibo üzerinden paylaşılan yeni pembe renge sahip iPhone 13 ses getiriyor. iPhone 13 Pro Max, için yapılan paylaşım Rose Pink olarak adlandırılacak. Öte yandan telefonun tasarımsal olarak küçük değişiklikler geçireceği belirtiliyor. Daha önceki sızıntılara göre Apple, iPhone 13 ailesi için ‘gizli bir ahize’ çözümü buldu ve bu sayede önde yar alan çentik az da olsa küçüldü.

Öte yandan Apple’ın iPhone 13 serisinde D-ToF (Direct ToF) teknolojisini kullanacağı da belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla LG’nin iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’nin OLED ekranını üreteceği vurgulanıyor. Öte yandan Samsung’un 130 milyon adede, LG’nin ise yaklaşık 50 milyon adet satış yapması bekleniyor.

iPhone 13’ler kullanılacak A15 Bionic işlemci, şaşırtmayacağı üzere TSMC tarafından üretiliyor. Şirket Apple başta olmak üzere pek çok şirket ile çalışıyor. A15 için milyonlarca çip üretimine başlayan şirket, bu çipi 5 nm üretim sürecinden çıkartıyor. A15 ile kullanıcılar çok daha hızla karşılaşacak ve verim de artacak. 3 nm üretim süreci ise Apple bazında 2022 yılında mümkün gibi duruyor.

Bunun yanında yeni gül kurusu renkli iPhone 13 gerçekten tanıtılır mı bilmiyoruz ancak gerçekse oldukça dikkat çekici olacak ve özellikle kadın kullanıcılara seslenecek.

Tech News Turk {Tech News Turk}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir